°C

Gorzowska elektrociepłownia inwestuje

Fot.PGE Energia Ciepła Oddział EC Gorzów Wlkp.1
 

Gorzowska Elektrociepłownia rozwija swoją sieć ciepłowniczą. Rozpoczęła budowę nowych przyłączy cieplnych. Do sieci zostaną przyłączeni nowi odbiorcy, w tym m.in. Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Przedszkole nr 2,  a także budynki mieszkalne - przy ul. Żelaznej, Kuratowskiej, Londyńskiej, Kućki, Sendlerowej, Matejki oraz Walczaka, gdzie niedawno powstało nowe osiedle.

W planach jest także budowa odcinka sieci w rejonie ulicy Chopina i Grottgera.Oprócz nowych przyłączeń modernizowana jest także sieć ciepłownicza. W tym m. in. przy ul. Śląskiej, gdzie naziemna rura ciepłownicza jest demontowana i zastąpiona będzie podziemnym ciepłociągiem. Plany elektrociepłowni zakładają także likwidację lokalnych kotłowni gazowych i w zamian podłączenie odbiorców do sieci ciepłowniczej, w tym m. in. w „Spichlerzu” przy ul. Fabrycznej. W tym roku gorzowska elektrociepłownia zastąpi cztery węzły grupowe w rejonie ul. Połanieckiej, Ściegiennego, Szwoleżerów, Chłopickiego i Wróblewskiego w pełni zautomatyzowanymi węzłami indywidualnymi. Pozwoli to m.in. na zmniejszenie strat ciepła.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku