°C

Hołownia: W II turze wskazówką będą odpowiedzi na pytania o ważne dla nas kwestie

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Kandydata, który w II turze będzie reprezentował tę część, z którą można wiązać jakieś nadzieje dla Polski, trzeba zapytać, czy ważne dla nas kwestie są też jego postulatami; jeśli odpowie twierdząco, to będzie wskazówką - oświadczył Szymon Hołownia. Każdy powinien podjąć samodzielną decyzję - dodał.

Według badania Exit Poll wykonanego przez Ipsos Hołownia zdobył 13,3 proc. głosów, co dało mu trzecie miejsce po ubiegającym się o reelekcję Andrzejowi Dudzie (41,8 proc.) i kandydacie KO Rafale Trzaskowskim (30,4 proc.).

„Mam w sobie gotowość i siłę do tego, by stanąć teraz na czele ruchu, który poprowadzi tę całą energię i siłę, to wszystko, co się w nas urodziło dalej”

– oświadczył Hołownia na wieczorze wyborczym. Zapewniał zwracając się do swoich sympatyków, że „pójdziemy dalej i będziemy załatwiali sprawy, które są dla nas ważne”. Podkreślał, że najważniejsze są: zielona, solidarna i bezpieczna Polska oraz silne wspólnoty samorządowe.

Hołownia zapowiedział, że w najbliższych dniach spotka się z przedstawicielami jego ruchu z całej Polski, by skonsultować „zachowanie przed drugą turą”.

„Moja intuicja na dziś jest taka, że powinniśmy przed tym, który będzie reprezentował w II turze tę część, z którą można wiązać jakieś nadzieje dla Polski, położyć ważne dla nas problemy”

– oświadczył.

„By zadać pytanie, czy są to też jego postulaty, czy jest mu z nimi po drodze, czy jest w stanie je realizować”

– dodał.

„Jeżeli odpowie twierdząco, to będzie wskazówka dla wielu z nas”

– ocenił.

Hołownia zaznaczył też, że każdy z przedstawicieli jego ruchu powinien podjąć samodzielną decyzję oddając głos w II turze. Zapowiedział, że poinformuje na kogo sam będzie głosował.

„Jesteśmy ruchem wolnych ludzi, a nie partią polityczną, w której obowiązuje dyscyplina głosowania”

– oświadczył Hołownia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku