°C

Wiernicki: Nocna prohibicja dobra, ale to za mało

Fot. Pixabay
 

- Nocna prohibicja w Gorzowie to był dobry ruch, który jednak niewiele dał w walce ze spożyciem alkoholu – tak ocenił w Radiu Gorzów prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Zakaz nocnej sprzedaży napojów procentowych obowiązuje w Gorzowie od 21 grudnia. W ocenie Augustyna Wiernickiego niewiele pomógł w walce z ilością pitego przez mieszkańców alkoholu:

Augustyn Wiernicki uważa, że najskuteczniejszą bronią w walce ze spożyciem alkoholu jest zmniejszenie liczby miejsc, w których można kupić procenty:

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje w Gorzowie codziennie między 23.00 a 6.00. Nocna prohibicja obejmie placówki w których nie można pić alkoholu na miejscu i w głównej mierze dotyczy sklepów nocnych oraz stacji benzynowych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku