°C

W dniu urodzin Gorzowa na tory powrócą tramwaje

FOT. UM GORZÓW
 

To już pewne. 2 lipca, w dniu 763. urodzin miasta, na gorzowskie tory wrócą tramwaje. Tramwaje wrócą na trasę linii numer 1, czyli od zajezdni przy ul. Kostrzyńskiej do pętli przy „Silwanie”.

Aby powrót tramwajów na tory odbył się bezpiecznie, pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji przez najbliższe dni będą na ulicy Kostrzyńskiej i Sikorskiego przywracać oznakowanie poziomie i pionowe oraz wprowadzać niezbędne elementy w organizacji ruchu, tak by przejazd wagonów tramwajowych odbywał się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Do 2 lipca będą się tez odbywały jazdy testowe. Na 2 lipca zaplanowany jest pierwszy oficjalny przejazd Twista, który jednocześnie uruchomi komunikację tramwajową po przerwie, według nowego rozkładu jazdy. Przypomnijmy, ostatni tramwaj po gorzowskich torach przejechał 30 września 2017 roku. Od tego czasu wzdłuż torów tramwajowych, na trasie linii nr 1, 2 i 3, rozpoczęły się prace remontowe, a pasażerowie przesiedli się do autobusów, w ramach komunikacji zastępczej. Z okazji 763. urodzin miasta tramwaje na linii nr 1 zaczną obsługę pasażerów, a komunikacja zastępcza na tej trasie zostanie zawieszona. 

W dniu urodzin Gorzowa na tory powrócą tramwaje Radio Zachód 7 sierpnia 2020 W dniu urodzin Gorzowa na tory powrócą tramwaje Radio Zachód 7 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku