°C

Pikniki Chopinowskie: od 12 lipca zaprasza Filharmonia Gorzowska

Fot. Twenty20
 

Po raz czwarty lato w Filharmonii Gorzowskiej upłynie pod znakiem plenerowych koncertów poświęconych głównie muzyce Fryderyka Chopina – poinformowała rzeczniczka prasowa Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

Od 12 lipca br. do ostatniej niedzieli wakacji muzyki klasycznej będzie można posłuchać na leżakach rozstawionych na placu Sztuk przed Filharmonią.

„Formuła Pikników Chopinowskich na stałe wpisała się w pejzaż wakacyjnych imprez plenerowych w naszym mieście. Każdego roku przyciąga coraz większą rzeszę gorzowian, którzy całymi rodzinami spędzają niedzielne popołudnia przy dźwiękach muzyki klasycznej”

– powiedziała Śliwińska.

Dodała, że podczas tegorocznych pikników zagrają: Mateusz Tomica, Michał Mossakowski, Jan Wachowski, Małgorzata i Łukasz Wilga oraz Michał Dziewior.

W tym roku, z uwagi na panującą pandemię, formuła imprez zostanie nieco zmieniona i dostosowana do nowych wytycznych. Koncerty będą odbywały się co drugi tydzień, dla słuchaczy wyznaczona zostanie specjalna strefa oraz zapewniona odpowiednia odległość i środki dezynfekcji.

W lipcu odbędą się dwa pikniki: 12 oraz 26 lipca, a w sierpniu trzy: 9, 23 oraz 30. Pikniki Chopinowskie będą odbywały się w godzinach 16:00 – 18:00. W przypadku niepogody wydarzenia zostaną przeniesione do sali koncertowej Filharmonii. Wszystkie koncerty są darmowe.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku