°C

20 ton suszu tytoniowego przejęte przez KAS w okolicy Żar

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
 

Transport ponad 20 ton suszu tytoniowego przejęli funkcjonariusze lubuskiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Transport o wartości 160 tys. zł nie był zgłoszony w Systemie Rejestracji i Monitorowania Przewozu Towarów.

Jak podała we wtorek w komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa, transport suszu tytoniowego został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS w okolicach Żar w województwie lubuskim. W naczepie tira było przewożonych 20 ton suszu tytoniowego w postaci sprasowanych i nieodżyłowanych liści. Wartość towaru to ponad 160 tys. zł.

„Transport nie był zgłoszony w Systemie Rejestracji i Monitorowania Przewozu Towarów, nie był wyposażony w obowiązkowy geolokalizator, który pozwala śledzić trasę przejazdu dostawy”

– podano w komunikacie.

Kierowca tira tłumaczył, że towar przewozi z Niemiec na Litwę, tymczasem z dokumentów przewozowych wynikało, że susz tytoniowym miał trafić na Łotwę.

Według urzędników skarbowych, gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 10 mln zł z tytułu podatku akcyzowego oraz ponad 800 tys. zł z tytułu podatku VAT.

„Przewoźnikowi grozi sankcja w wysokości 20 tys. zł, kierowca został ukarany mandatem karnym wysokości 7,5 tys. zł”

– podała KAS.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku