°C

Areszt dla sprawców rozboju w Sulechowie

Fot. Envato
 

Jak informowało Polskie Radio Zachód, policjanci z Sulechowa w ub. tygodniu zatrzymali troje podejrzanych o rozbój na mieszkańcu tego miasta. Dwaj trafili do aresztu na 3 miesiące, kobieta jest pod dozorem policji – poinformowała w poniedziałek Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zarzuty rozboju prokurator przedstawił mężczyznom w wieku 37 i 34 lat oraz 33-letniej kobiecie – byłej partnerce pokrzywdzonego.

Barska dodała, że cała trójka mieszka w Sulechowie i jest dobrze znana stróżom prawa z tego miasta. Mężczyźni niedawno wyszli z zakładów karnych po kilkuletnich wyrokach. Z kolei kobieta miała wyrok za znęcanie się nad siostrą.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi do 12 lat więzienia, jednak z uwagi na działanie dwóch podejrzanych w warunkach recydywy maksymalny wymiar kary może być o połowę wyższy.

Do napaści doszło w nocy z 5 na 6 czerwca. Sulechowianina w jego mieszkaniu napadli dwaj nieznani mu mężczyźni. Towarzyszyła im kobieta – jak się okazało była partnerka pokrzywdzonego.

„Z kolei sprawcami napaści okazali się – aktualny partner kobiety i jego kolega. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, przewrócili i kopali po całym ciele, a następnie zabrali mu telefon”

– powiedziała Barska.

Podejrzani próbowali ukryć się, ale kryminalni ustalili, że jeden z nich przebywa w miejscowości pod miastem, a drugi w sąsiednim pow. świebodzińskim. Podczas zatrzymania policjanci odzyskali telefon pokrzywdzonego, a kilka dni później zatrzymali 33-latkę.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku