°C

Nie-festiwal „Nie ma nikogo 2020”

fot. Kunstgriff
 

Trwa akcja wsparcia dla środowiska artystycznego Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Odpowiedzią na kryzys w lokalnej kulturze ma być nie-festiwal "Nie ma nikogo 2020".
Kryzys spowodowany przez koronawirusa mocno dotknął także środowisko artystyczne dwumiasta Frankfurt nad Odrą i Słubice. Artyści walczą o przetrwanie.

– Nie-festiwal pod nazwą „Nie ma nikogo 2020” to pomysł, by ze sprzedaży biletów na festiwal, który się nie odbędzie, zebrać datki, które przekazane zostaną artystom i artystkom, ośrodkom kultury i stowarzyszeniom kulturalnym – informuje Isa Ihle, jedna z organizatorek.

Wnioski o otrzymanie dofinansowania będą mogli składać artyści, zarządcy ośrodków i miejsc kultury oraz stowarzyszenia kulturalne dotknięte kryzysem spowodowanym przez pandemię koronawirusa. Następnie kompetentne jury zadecyduje o rozdysponowaniu środków. Szczegóły w językach niemieckim i polskim są na stronie www.keenada.org
Organizatorem nie-festiwalu NIE MA NIKOGO 2020 jest stowarzyszenie KUNSTGRIFF i Sieć kulturalna – Netzwerk für Kultur e. V., które już od 13 lat angażuje się na rzecz kultury we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku