°C

NFZ odpowiada szefom szpitali

Piotr Bromber, dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ
 

Korekta ryczałtów za maj wynikała z dodatkowych pieniędzy przekazanych szpitalom na gotowość do udzielania świadczeń związanych z koronawirusem. W ten sposób dyrektor lubuskiego oddziału NFZ odpowiada marszałkowi województwa oraz szefom największych szpitali w regionie. Tydzień temu alarmowali oni, że dostaną mniej pieniędzy. Straty szacowali nawet na ćwierć miliona złotych.

Piotr Bromber odpowiada dziś, że korekta nie była spowodowana niewykonaniem kontraktu z uwagi na wstrzymanie realizacji zabiegów planowych. – Realizacja ryczałtów to jedno, a inną sprawą jest finansowanie gotowości związanej z covid-19 – dodaje dyrektor lubuskiego NFZ.

Do kwietnia wartość niewykonanych świadczeń opłacanych ryczałtowo wynosi blisko 25 mln zł. NFZ nie dokonywał tu żadnych korekt w płatnościach licząc, że uda się je nadrobić.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku