°C

Żagań znów walczy o połączenie z Warszawą

Fot. Jan Mazur
 

O pociąg do Warszawy znów walczą mieszkańcy Żagania. W grudniu, po długich staraniach, do miasta zajechał po raz pierwszy od 19 lat skład ze stolicy. Radość z połączenia z centrum Polski nie trwała długo, bo pojawiła się pandemia...

A wraz nią nowe decyzje przewoźnika – PKP Intercity.  Zdecydowano, że część trasy pasażerowie będą mogli pokonać podstawionym w miejsce pociągu autobusem. Potem pełne połączenie przywrócono, ale na krótko.

Sławomir Świniuch, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei OK 1 z Żagania, złożył protest: 

Jak mówi Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka PKP Intercity, podczas epidemii drastycznie spadła liczba pasażerów, dlatego spółka musiała szukać rozwiązań i oszczędności, w tym redukować połączenia:

W sprawie pociągu do stolicy interweniowało również miasto, które – jak mówi wiceburmistrz Żagania Sebastian Kulesza – nie zgadza się na takie podejście przewoźnika:

Protestujący rozesłali pisma do ministerstwa, PKP Intercity, Urzędu Marszałkowskiego, posłów. Mówią, że nie odpuszczą sprawy, bo dotyczy również bezpiecznego przemieszczania się mieszkańców w czasie epidemii.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku