°C

Powstanie obwodnica Trzciela

fot. LUW
 

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa obwodnicy Trzciela. Ma połączyć autostradę A2 z drogą nr 92, wyprowadzając jednocześnie z miasta ruch, głównie ciężarówki, wjeżdżające do Trzciela ulicą Zbąszyńską.

– Czekaliśmy wiele lat na tę decyzję i dziś już wiemy, że obwodnica powstanie – cieszy się Jarosław Kaczmarek, burmistrz Trzciela.

Niedawno wojewoda lubuski przyznał na ręce samorządu powiatowego w Międzyrzeczu, dotację na budowę drogi. To kwota przekraczająca 14 milionów złotych. – Te pieniądze nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że Trzciel doczeka się upragnionej obwodnicy – informuje Agnieszka Olender, starosta międzyrzecka.

Starosta przyznaje, że tak dużą inwestycją Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu może sobie nie poradzić. W grę wchodzi wykonanie obwodnicy Trzciela przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad lub znalezienie inwestora zastępczego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku