°C

Czerwieńsk chce przejąć zalew

Fot. Janusz Życzkowski
 

Urokliwy zalew na cieku Łączna w Czerwieńsku nie należy do samorządu. Choć to on był pomysłodawcą jego powstania to oficjalnie zalewem zawiaduje PGW Wody Polskie. Taka sytuacja nastręcza wiele problemów choćby, ze sprzątaniem terenu wokół zalewu.

– Napisaliśmy już wiele pism w tej sprawie, bo chcemy ten teren przejąć na mienie gminy, ale odzewu praktycznie nie ma – opowiada Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

Mieszkańcy Czerwieńska, w czynie społecznym, posprzątali okolice zalewu. Niestety, pojawił się problem z wywiezieniem śmieci, bo gminie nie wolno prowadzić działalności na terenie, który do niej nie należy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku