°C

Nie chcą masztu w centrum wsi

Fot. Pixabay
 

Mieszkańcy Płotów w gminie Czerwieńsk nie chcą się zgodzić na budowę masztu telefonii komórkowej w centrum wsi. Inwestor właśnie tam ma działkę i nie chce jej zamienić na inną lokalizację. Złożył już w urzędzie miasta w Czerwieńsku wniosek o wydanie warunków zabudowy.

– Ze względu na uwarunkowania społeczne wydałem decyzje odmowną, ale inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze – informuje Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

Pisma protestacyjne mieszkańcy Płotów wysłali do ministerstw: cyfryzacji, zdrowia, spraw wewnętrznych oraz władz rządowych i samorządowych województwa lubuskiego. Dziś w południe, przed świetlicą w Płotach odbędzie się protest mieszkańców przeciwko budowie wieży telekomunikacyjnej w centrum wsi.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku