°C

Seniorzy znów w swoim domu

fot. S. Kordyjalik
 

W ramach odmrażania gospodarki i życia społecznego, do swoich statutowych działań wracają m.in. placówki opiekuńcze. Tak jest w przypadku Dziennego Domu Senior + w Czerwieńsku. Choć burmistrz miasta wydał zgodę na ponowne otwarcie placówki, to jednak zarówno dyrekcja, jak i podopieczni uznali, że zaczekają jeszcze tydzień.

– Daliśmy sobie czas na dostosowanie działalności do nowych wymogów – mówi Jolanta Homziuk, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Czerwieńsku.

Jolanta Matuszkiewicz, terapeuta zajęciowy mówi, że dla obu stron spotkań w placówce to był trudny czas. Jak tłumaczy, przymusowa izolacja działa negatywnie na każdą jednostkę, stąd taka radość przy ponownym spotkaniu.

Pani Krystyna, jedna z podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Czerwieńsku mówi, że najbardziej brakowało jej wspólnego śpiewania.

Do Dziennego Domu Senior+ w Czerwieńsku należy dziesięć osób. Co ciekawe, w ich gronie nie ma ani jednego mężczyzny.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku