°C

Podsumowanie dotychczasowych programów antykryzysowych

fot:E.Kobelak
 

382 mln złotych trafiło do naszego województwa w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wojewoda Lubuski podsumował dotychczasowe działania w ramach rządowych programów pomocowych skierowanych do przedsiębiorców.

– Wiedzieliśmy, że obostrzenia wprowadzane przez rząd, które miały chronić życie i zdrowie obywateli, będą wiązały się z konsekwencjami dla gospodarki – mówił wojewoda Władysław Dajczak:

Dlatego tez rząd opracował programy pomocowe skierowane zarówno do mikroprzedsiębiorców jak i dużych firm. – W ramach Tarczy Antykryzysowej naszym najważniejszych zadaniem było i jest przyjmowanie wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – mówiła dziś dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Izabela Jankowska:

W ramach programów pomocowych pojawiały się kolejne świadczenia w tym tak zwane świadczenie postojowe – mówił dyrektor oddziału ZUS w Gorzowie Dariuszem Obiegło

 

Z kolei w ramach Tarczy Finansowej realizowanej przez państwowy Fundusz Rozwoju w województwie lubuskim pracodawcom wypłacono 1 mld zł, który trafił do 5 761 firm zatrudniających łącznie 47 379 pracowników.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku