°C

Słuchowisko Cezarego Galka reprezentuje Polskę na prestiżowym konkursie PRIX EUROPA 2020

Logo PRIX EUROPA 2020
 

Słuchowisko Cezarego Galka pt. ”Droga Kwarantanno”, w wyniku ogólnopolskiej preselekcji organizowanej przez Polskie Radio S.A znalazło się gronie audycji, które będą reprezentować polską radiofonię w największym europejskim konkursie medialnym Prix Europa, który odbędzie się jesienią w Berlinie.

Celem konkursu jest popularyzacja najlepszych europejskich produkcji radiowych: słuchowisk, reportaży, audycji muzycznych, które odzwierciedlają charakterystyczne cechy kulturowe dla danego kraju, pokazują, co porusza ludzi w ich społecznościach. Ich treść musi być uniwersalna i ponadnarodowa, zrozumiała dla słuchaczy spoza krajów których powstały.

Podstawą scenariusza słuchowiska są autentyczne listy pisane anonimowo przez ludzi pozostających w domowej kwarantannie. Są one pokłosiem projektu realizowanego przez zespół psychologów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Opoczyńskiej- Morasiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obok autorki projektu w audycji występują aktorzy: Tatiana Kołodziejska i Janusz Młyński, oraz …wszechobecna kwarantanna. Scenariusz, reżyseria i muzyka Cezary Galek.

Premiera miała miejsce 17 maja a audycji można wysłuchać na tej stronie internetowej Radia Zachód.

„Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka nominowane do Prix Europa

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku