°C

Premier ogłasza: Od 19 czerwca kibice wejdą na stadiony!

M.Noskowicz
 

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Warszawie, nieopodal stadionu narodowego, ogłosił, że od 19 czerwca na polskich stadionach będą mogli pojawić się kibice.

Piłkarska ekstraklasa wraca już dziś, na razie bez kibiców, ale już za 3 tygodnie kibice wejdą na mecze przy czym premier wyjaśnił, że stadiony będą mogły być wypełnione w 25 procentach.

Zachowane będą też specjalne wytyczne sanitarne. Bilety będą sprzedawane tylko online, ich zakup na stadionie będzie niemożliwy. Na stadionach nie będą przyjmowani kibice zespołów gości.

„Tak zrobimy, żeby odpowiednie środki dezynfekcyjne, zakup biletów, dochodzenie do stadionu w odpowiednim czasie, nie prowadziło do grupowania się ludzi ze sobą razem, a na stadionie, żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej” – powiedział. Mateusz Morawiecki dodał, że wytyczne określą władze państwowe i sportowe.

Na konferencji prasowej z udziałem prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, Morawiecki ogłosił też, że również od 19 czerwca kibice będą mogli wejść na mecze PGE Ekstraligi żużlowej. Tu też będzie obowiązywał limit 25 procent zapełnienia stadionu. Przypomnijmy – Ekstraliga ruszy 12 czerwca, kibice będą mogli zatem oglądać mecze już od II kolejki!

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku