°C

Prezydent: Oddajemy hołd tym, którzy odbudowywali Polskę

Andrzej Duda w Międzyrzeczu
 

Prezydent Andrzej Duda upamiętnił w Międzyrzeczu początki powojennej administracji na Ziemi Lubuskiej. Na froncie międzyrzeckiego ratusza odsłonił tablicę poświęconą pierwszemu staroście międzyrzeckiemu Lucjanowi Brudło.

– Jestem przekonany, że działając wspólnie, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas – powiedział w Międzyrzeczu prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że przez ostatnie dni dziękował samorządowcom za ich działalność. – Chcę dzisiaj podziękować także tutaj w Międzyrzeczu, także tutaj na ziemi lubuskiej za państwa trud codziennie wkładany po to, żeby tutaj budować pomyślność swoich współmieszkańców, pomyślność osobistą, ale zawsze to podkreślam budując tą małą ojczyznę. Budując swoją Polskę lokalną, Polskę powiatową, wojewódzką budujecie państwo także i Rzeczpospolitą Polską – zaznaczył prezydent.

Wyraził też nadzieję, że Polska w ciągu kolejnych lat nie tylko będzie mogła dalej się rozwijać, ale wyjdzie z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. – Damy sobie radę z tym kryzysem który nas dotknął i tak, jak ta ziemia potrafiła się odbudować, tak jak tutaj potrafiła się odbudować Polska państwowość, skoro wtedy daliście państwo radę, to jakżeś mielibyście nie dać rady teraz, kiedy kryzys dotknął nas tylko na chwilę – powiedział Duda.

– Jestem przekonany, że wspólnie działając, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas – podkreślił prezydent. – Chcę państwa zapewnić, że jestem w tym z państwem i wspieram z całej mocy – dodał.

Prezydent mówił, że powojenną administrację odbudowywali także potomkowie polskich rodzin, które od pokoleń mieszkały na tych ziemiach. – Przez lata przeciwstawiali się germanizacji, dzięki czemu polskość na tych terenach przetrwała. Dziś oddajemy hołd tym, którzy odbudowywali Polskę po II wojnie światowej – mówił Andrzej Duda w Międzyrzeczu.

Witając prezydenta Dudę wojewoda lubuski Władysław Dajczak powiedział, że Międzyrzecz to miejsce symboliczne.

Posłuchaj wystąpienia prezydenta:

Podczas wizyty w Międzyrzeczu prezydent rozmawiał też z dyrektorem Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku