°C

Konaszczuk: Rozwaga i higiena przede wszystkim!

Dorota Konaszczuk, fot. Bogdan Sadowski
 

Od jutra nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej jeśli zachowamy dystans społeczny. To kolejne złagodzenie obostrzeń, jakie wprowadza rząd.

Bez maseczek będzie można spacerować, chodzić po parku czy jeździć rowerem. Ust i nosa nie trzeba będzie zasłaniać także w restauracji. Dotyczy to tylko klientów siedzących przy stoliku.
Dorota Konaszczuk, lubuski wojewódzki inspektor sanitarny przypomina, że złagodzenie obostrzeń nie oznacza, że pandemia w naszym kraju już minęła.

 

Maseczki nadal trzeba zakładać w przestrzeniach zamkniętych: w sklepach, bankach, na poczcie, w kościołach oraz w komunikacji miejskiej i w taksówkach.
Dorota Konaszczuk prosi o społeczną odpowiedzialność i dawanie dobrego przykładu.
– Jeśli widzimy osobę bez środków ochronnych w miejscu, gdzie powinna je mieć, zwróćmy uwagę, nie bądźmy obojętni – dodaje.

Obowiązek zachowania dwumetrowego dystansu nie dotyczy rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do trzynastego roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku