°C

Wracają wesela, ale na nowych zasadach

Fot. Pixabay
 

Od 6 czerwca będzie można organizować śluby i wesela na nowych zasadach.To efekt wprowadzenia w życie kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Przypomnijmy, od marca nie można było organizować wesel, a śluby odbywały się tylko w obecności świadków i księdza lub urzędnika państwowego. Od czerwca będzie już możliwość zorganizowania wesela na maksymalnie 150 osób, a goście będą zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek.
Alicja – Halczak Rożnowska, zawodowo zajmuje się organizacja wesel. Jak zaznacza w rozmowie z Radiem Zachód taka decyzja była od dawna wyczekiwana.

Pani Natalia z Zielonej Góry miała zaplanowany ślub i przyjęcie 6 czerwca. Dziś można powiedzieć, że wygrała los na loterii, bo od tego dnia obowiązuje złagodzenie obostrzeń związanych z organizacją wesel. – Bardzo ucieszyła nas ta informacja – dodaje zielonogórzanka.

Para cały czas opracowywała z gośćmi i członkami rodziny plan awaryjny, gdyby obostrzenia nie zostały jednak złagodzone.

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało o przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa oraz o nieprzekraczanie dozwolonej ilości osób podczas uroczystości.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku