°C

Zielonogórscy naukowcy pozyskali granty na badania

fot. UZ
 

Pięcioro naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego pozyskało na finansowanie badań naukowych prawie 3 i pół miliona złotych z programów OPUS i PRELUDIUM, realizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Zdobycie grantu nie jest sprawą prostą. Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego przypomina, że pieniądze trafią do instytutów nauk humanistycznych, ścisłych i technicznych:

Za pozyskane pieniądze zostaną wykonane badania, będzie zakupiony sprzęt oraz pojawią się publikacje naukowe.

Autorami projektów są: dr hab. Andrzej Gillmeister, prof. UZ (Wydział Humanistyczny, Instytut Historii), dr hab. inż. Remigiusz Wiśniewski, prof. UZ (Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Instytut Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki),

dr hab. inż. Radosław Maruda, prof. UZ, (Wydział Mechaniczny, Instytut Inżynierii Mechanicznej), dr Andrey Timokhin, prof. UZ, (Wydział Fizyki i Astronomii, Instytut Astronomii im. prof. Janusza Gila, Zakład Astrofizyki), mgr inż. Ewa Sylwia Paradowska (Wydział Mechaniczny, Instytut Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej).

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku