°C

Powiat kupuje laptopy do zdalnej nauki

E-learning, online learning concept - pencil on a white laptop
 

Władze powiatu zielonogórskiego kupiły 30 laptopów do nauki on-line. 70 tys. złotych na ten cel pozyskano z rządowego programu "Cyfrowa szkoła", a ze sprzętu będą korzystać uczniowie z dwóch sulechowskich szkół ponadpodstawowych oraz placówek szkolno - wychowawczych w Sulechowie i Przytoku.

Starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz mówi, że powiat od dawna planował zakup tego typu urządzeń.

– Po wybuchu epidemii koronawirusa i wprowadzeniu nauki on-line stało się to już niezbędne – dodaje:

Z laptopów przekazanych przez powiat zielonogórski cieszy się Barbara Leśniak, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie. Jak mówi, taki sprzęt był im bardzo potrzebny:

Jerzy Rozynek, dyrektor sulechowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, podkreśla, że brak sprzętu to nie jedyny problem, z jakim borykają się jego uczniowie.

– Wielu z nich nie ma też dostępu do internetu, co widzimy wyraźnie prowadząc zdalne nauczanie – dodaje:

Dodajmy, że władze powiatu zielonogórskiego planują zakup kolejnych 36 laptopów dla uczniów. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z oszczędności, które pozostały po zakończeniu jednego z unijnych projektów edukacyjnych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku