°C

Trzy nowe przypadki koronawirusa

Fot. Envato
 

Ministerstwo zdrowia potwierdziło kilka minut temu trzy nowe przypadki koronawirusa w woj. lubuskim. Bilans epidemii w regionie wzrósł do 111 przypadków. Wyzdrowiało 86 osób.

Potwierdzone dziś przypadki to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Ostatnie zakażenia w regionie związane są zachorowaniem pracownika jednego z zakładów w Gubinie. Fabryka została zamknięta, a kilkuset pracowników przechodzi testy.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 111 potwierdzonych zakażeń.

25 osób z Zielonej Góry,
21 osób z powiatu żagańskiego,
9 osób z powiatu zielonogórskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
8 osób z powiatu żarskiego,
7 osób z powiatu krośnieńskiego,

7 osób z powiatu świebodzińskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,

1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 33 pacjentów. Większość z nich jest w dobrym stanie. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objęto 517 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 293. 86 osób wyzdrowiało.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku