°C

Milion wyświetleń zbiorów z Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej

www.zbc.uz.zgora.pl
 

Zgromadzone w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej zbiory Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze cieszą się coraz większą popularnością wśród czytelników. Świadczy o tym m.in. liczba odsłon i udostępnień cyfrowych kopii różnego rodzaju map, książek, gazet, dokumentów czy starodruków.

Jak wylicza Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida, w ciągu 15 lat istnienia Biblioteki Cyfrowej czytelnicy korzystali z jej zbiorów ponad milion razy:

Anna Urbańska podkreśla, że w Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej znajduje się obecnie ponad 40 tys. pozycji, z czego większość to zbiory Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze:

Dodajmy, że w najbliższym czasie w zasobach Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej pojawią się m.in. kolejne roczniki lokalnych dzienników. Trwa także proces digitalizacji starodruków ze zbiorów Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Wszystkie zbiory są dostępne bez logowania, wystarczy wejść na stronę internetową www.zbc.uz.zgora.pl

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku