°C

Żyto, Vaculik: Testy? Nic szczególnego. Teraz czekamy na wyniki i treningi

fot. Jacek Białogłowy
 

Prawie 60 osób z Falubazu Zielona Góra miało dziś testy na koronawirusa, które zostały przeprowadzone przez przedstawicieli laboratorium w Gdańsku. Testy prowadzone były dziś zresztą we wszystkich klubach PGE Ekstraligi - muszą być wykonane, żeby rozgrywki mogły w ogóle wystartować.

Na stadionie Falubazu, w parkingu, ustawiono specjalny namiot i w nim każdy z zawodników, trenerów, mechaników i osób funkcyjnych, które będą na meczach miały zrobione wymazy z nosa.

O całą operację pytaliśmy dziś popołudniu trenera Piotra Żyto. Ten mówi, że nic szczególnego się nie działo, a ciekawsze dla niego będzie wtorek, kiedy w końcu do klubów mają trafić szczegółowe instrukcje dotyczące tego, jak mają wyglądać przedsezonowe treningi. Te mają się rozpocząć 29 maja:

Udało nam się porozmawiać też dziś z jednym z zawodników Falubazu – Martinem Vaculikiem, którego spotkaliśmy u jednego ze sponsorów – w firmie GranBud.

Słowak też bez specjalnych emocji opowiadał o testach, a mówił też o kwarantannie, która skończyła się w miniony piątek, a on przebywał w jej trakcie w domku w Wilkanowie:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku