°C

Cztery nowe przypadki koronawirusa

fot: PAP/Artur Reszko
 

Ministerstwo zdrowia potwierdziło cztery nowe przypadki koronawirusa w regionie. Dotyczą dwóch pacjentów z powiatu krośnieńskiego i dwóch z żarskiego. Aktualny bilans epidemii w regionie to 108 potwierdzonych zakażeń. 85 osób wyzdrowiało.

Ostatnie przypadki związane są z wykryciem koronawirusa w fabryce mebli w Gubinie. Zakład został zamknięty. Wszyscy pracownicy poddawani są testom.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 108 potwierdzonych zakażeń.

24 osoby z Zielonej Góry,
21 osób z powiatu żagańskiego,
9 osób z powiatu zielonogórskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
8 osób z powiatu żarskiego,
7 osób z powiatu świebodzińskiego,

4 osoby z powiatu krośnieńskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,

1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 30 pacjentów. Większość z nich jest w dobrym stanie. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objęto 409 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 272. 85 osób wyzdrowiało.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku