°C

Ostatni moment na rozliczenie się z fiskusem

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

Podatnicy mają już tylko tydzień na rozliczenie się z fiskusem. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, termin złożenia rocznego zeznania podatkowego wydłużono o miesiąc, czyli do końca maja.

Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, podkreśla jednak, że większość z ponad pół miliona lubuskich podatników złożyło już swój PIT w urzędzie skarbowym, korzystając m.in. z formularzy on-line:

Ewa Markowicz przypomina, że wypełnienie rocznego zeznania podatkowego w internecie to najszybszy i najłatwiejszy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym.

– W czasie epidemii to także najbezpieczniejszy sposób na złożenie PIT-u, bo nie musimy przychodzić do urzędu – dodaje:

Przypomnijmy, że przed urzędami skarbowymi w całym regionie ustawione są również specjalne skrzynki podawcze, w których możemy zostawić swoje zeznanie podatkowe. PIT można też przesłać do urzędu listem poleconym – ważne jednak, aby został on wysłany przed 31 maja.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku