°C

ARiMR przedłuża nabór wniosków o dotacje

Fot. Envato
 

Lubuscy rolnicy planujący zakup maszyn, budowę obiektów gospodarczych lub zmianę zakresu prowadzonej działalności mają więcej czasu na zdobycie pieniędzy na ten cel. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła o miesiąc termin składania wniosków o dotacje z programu przeznaczonego m.in. dla właścicieli małych gospodarstw.

Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARMiR, podkreśla, że to jeden z najpopularniejszych programów, z jakich korzystają rolnicy.

– Każdy z nich może się starać o dotacje w wysokości od 60 do nawet 200 tys. złotych – dodaje:

Andrzej Rochmiński zaznacza, że wsparcie ze strony Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może być wyższy, niż 200 tys. złotych, ale wtedy trzeba zaplanować znacznie większy zakres inwestycji w gospodarstwie:

Dodajmy, że po wydłużeniu terminu wnioski o dotacje na restrukturyzację i modernizację gospodarstw można składać do 30 czerwca.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na www.arimr.gov.pl

 

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku