°C

Policjanci zatrzymali koniokrada

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Sulęcina zatrzymali koniokrada. Trzy konie skradziono w nocy w minionym tygodniu mieszkańcom powiatu gorzowskiego. Jednemu z nich złodziej zabrał kuca, a drugiemu klacz ze źrebakiem.

 Do działania przystąpili kryminalni z Sulęcina. Szybko ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się zwierzęta. Krótko potem podejrzany o kradzież koni został zatrzymany. Początkowo wykręcał się tłumacząc, że chciał uratować zwierzęta, które zdezorientowane szły ciemną drogą. Ostatecznie jednak się przyznał. Okazało się, że zabrał je do gospodarstwa swoich dziadków w pow. sulęcińskim, którzy nie byli świadomi, że zwierzęta pochodzą z kradzieży. Według śledczych mężczyzna chciał zarobić na sprzedaży zadbanych koni licząc na spory zysk. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku