°C

Lubuszanie cały czas grają w szachy. Świetnie radzi sobie organizator

fot. Pixabay.com
 

Zielonogórska Fundacja Mistrzostwa Szachowego od kilku tygodni organizuje cykl internetowych turniejów dla mieszkańców naszego regionu.

Jak widać pomimo panującej pandemii akurat tę dyscyplinę sportu można uprawiać właściwie bez przeszkód.

O samej inicjatywie oraz różnicach w tradycyjnej i wirtualnej grze – opowiedział nam organizator zawodów, międzynarodowy mistrz szachowy, trener oraz sędzia klasy międzynarodowej – Marek Matlak:

Okazuje się, że nasz rozmówca zdominował weekendową rywalizacje, bowiem zwyciężył zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W sobotę na podium znaleźli się również Paulina Raczykowska (Zielona Góra) i Radosław Czachor (Małomice), a w niedzielę Marcin Poźniak (Zielona Góra) i ponownie Radosław Czachor.

Dotychczas Fundacja zorganizowała 10 internetowych turniejów szachowych, w których uczestniczyło 34 zawodników z województwa lubuskiego. W klasyfikacji po 10 turniejach prowadzą Marek Matlak, Michał Ferenc i Mateusz Górkiewicz (wszyscy z Zielonej Góry).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku