°C

Nowy przypadek koronawirusa

fot: PAP/EPA
 

Ministerstwo zdrowia potwierdziło przed chwilą czwarty dziś przypadek koronawirusa w woj. lubuskim. To pacjent z pow. świebodzińskiego. Czuje się dobrze. Przebywa w izolacji - powiedziała Radiu Zachód rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Dotychczasowy bilans epidemii w regionie to 103 zakażenia. 85 osób wyzdrowiało.

Przed południem informowaliśmy o trzech innych przypadkach koronawirusa. Dotyczyły one pacjentów z Zielonej Góry, powiatu zielonogórskiego i powiatu krośnieńskiego.

Wśród ostatnio potwierdzonych przypadków koronawirusa są pracownicy szpitala w Ciborzu. W placówce wprowadzono niezbędne procedury sanitarne.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 103 potwierdzone zakażenia.

24 osoby z Zielonej Góry,
21 osób z powiatu żagańskiego,
9 osób z powiatu zielonogórskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
7 osób z powiatu świebodzińskiego,
5 osób z powiatu żarskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu krośnieńskiego,
2 osoba z powiatu słubickiego,

1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 33 pacjentów. Większość z nich jest w dobrym stanie. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objęto 291 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 211. 85 osób wyzdrowiało.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku