°C

Sądy wracają do orzekania

redakcja gorzowska
 

W poniedziałek sądy okręgowe w Gorzowie i Zielonej Górze wracają do pracy orzeczniczej w pełnym zakresie. Do tej pory nie prowadzono rozpraw i posiedzeń jawnych za wyjątkiem spraw pilnych. Trwały jednak przygotowania do właściwego zorganizowania pracy.

Od jutra sądy będą działały zgodnie z wytycznymi ministerstwa sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego. Będą ograniczenia wynikające z reżimu sanitarnego. Będą dotyczyły biur obsługi interesanta, czytelni akt, punktów informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego czy kasy. Ponadto będzie ograniczony czasowo dostęp publiczności mającej prawo uczestniczenia w rozprawach.

Prezesi poszczególnych sądów rejonowych w okręgu mogą inaczej organizować pracę. Szczegóły można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych sądów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku