°C

Wznowiono wspomnienia generała Maczka

fot. S. Kordyjalik
 

Po blisko 30. latach ponownie ukazały się wspomnienia generała Stanisława Maczka „Od podwody do czołga. Wspomnienia wojenne 1918-1945”. Po raz pierwszy wydano je w Wielkiej Brytanii, w 1960 roku. Potem były tłumaczenia niderlandzkie i angielskie. W Polsce dopiero w 1991 roku opublikowało je Ossolineum.

– Tym razem autorem publikacji jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych – informuje Waldemar Kotula, kustosz Sali Tradycji Czarnej Dywizji w Żaganiu.

W ponowne wydanie wspomnień generała Stanisława Maczka osobiście zaangażował się generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, który dowodził Czarną Dywizją. Książki nie ma jednak w sprzedaży. Jest kolportowana jedynie kanałami wojskowymi.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku