°C

Pierwszy przypadek koronawirusa w pow. krośnieńskim

fot: PAP/EPA
 

Ministerstwo zdrowia potwierdziło przed chwilą dwa nowe przypadki koronawirusa w woj. lubuskim. Odnotowano pierwszy przypadek zakażenia w powiecie krośnieńskim. Dotychczasowy bilans epidemii w regionie to 99 zakażeń.

Potwierdzone dziś przypadki to pacjenci z Zielonej Góry oraz powiatu krośnieńskiego. Obecnie jedynym powiatem województwa lubuskiego, w którym nie potwierdzono koronawirusa, jest powiat międzyrzecki. O nowych zakażeniach mówi  rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska – Ciepły. 

 

W województwie lubuskim mamy obecnie 24 osoby hospitalizowane – wynika z najnowszego raportu służb wojewody lubuskiego.  173 osoby są w kwarantannie nałożonej przez inspekcje sanitarne, a  239 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Jak dodaje Aleksandra Chmielińska – Ciepły wzrost osób objętych kwarantanną to konsekwencja kilku nowych przypadków koronawirusa w regionie.

 

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 99 potwierdzonych zakażeń.

24 osoby z Zielonej Góry,
21 osób z powiatu żagańskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
8 osób z powiatu zielonogórskiego,
6 osób z powiatu świebodzińskiego,
5 osób z powiatu żarskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
1 osoba z powiatu krośnieńskiego,

1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 24 pacjentów. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objęto 173 osoby, a nadzorem epidemiologicznym – 239. 85 osób wyzdrowiało.

Pierwszy przypadek koronawirusa w pow. krośnieńskim Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku