°C

Szpitale wracają do normalności. Żagań i Torzym nie będą leczyć chorych na koronawirusa

Fot. Damian Hyla
 

Wszystko wskazuje na to, że od 1 czerwca szpitale w Żaganiu i Torzymiu nie będą już jednoimiennymi, a liczba łóżek dla chorych na koronawirusa w Gorzowie i Zielonej Górze zostanie znacznie ograniczona. Z 456 miejsc w województwie dla pacjentów z COVID-19 zostaną 103.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, szpitale w kraju mają wracać do normalności. Przywracaną są planowe zabiegi. Szykuje się też na to Lubuskie:

– Zmiany mają być wprowadzone pod warunkiem, że na nowo nie wzrośnie liczba zakażeń – mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak.

W sumie w lubuskich szpitalach jest 456 miejsc przygotowanych dla pacjentów z COVID-19:

A teraz chodzi o to – jak podkreśla wojewoda – by lecznice jak najszybciej wróciły do planowanych zabiegów, które zostały zawieszone w związku z walką z koronawirusem.

I tak, według planu w szpitalu w Gorzowie z 200 miejsc dla pacjentów z COVID-19 zostaną tylko 53, Żagań wróci do normalności, nie będzie tu ani jednego miejsca dla chorych z koronawirusem, podobnie w Torzymiu. W Zielonej Górze z 76 miejsc zostanie około 40, natomiast Sulechów wciąż będzie przygotowany na zakażone kobiety w ciąży.

Plany będę jeszcze weryfikowane i mogą ulec zmianie, jeśli do końca maja wzrośnie liczba pacjentów z koronawirusem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku