°C

Sobotni Konkurs Sportowy (23.05)

sks
 

W ostatniej z majowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego awans do finału uzyskał Piotr Szlingert z Lubiszyna. Jego rywalem w rywalizacji o miano eksperta maja 2020 będzie Grzegorz Zapytowski z Gorzowa.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (23.05):

1. Na których kontynentach odbywały się żużlowe turnieje indywidualnych mistrzostw świata i Grand Prix? Odp. Europa, Ameryka Północna i Australia.

2. Proszę podać imię i nazwisko polskiej arbiter z Gdańska, która przez wiele lat prowadziła zawody żużlowe? Odp. Irena Nadolna – sędziowała w latach 1964-1980.

3. W jaki sposób arbiter siatkówki sygnalizuje dyskwalifikację zawodnika? Odp. Żółta i czerwona kartka trzymana osobno.

4. Który szwedzki żużlowiec jako jedyny w historii zdobył tytuł indywidualnego mistrza Europy? Odp. Magnus Zetterstroem w 2002 roku w Rybniku.

5. Gdzie w nowym sezonie zagra Katarzyna Kiedrzynek bramkarka piłkarskiej reprezentacji Polski? Odp. Będzie bramkarką niemieckiej drużyny VfL Wolfsburg.

6. Co oznacza skrót SPS w nazwie klubu ze Zbąszynka? Odp. Strefa Piłki Siatkowej.

RANKING 2017-2020:

30 – Marek (Gorzów)

26 – Grzegorz (Gorzów)

24 – Jacek S. (Zielona Góra)

18 – Artur (Urzuty)

14 – Piotr (Lubiszyn)

8 – Arkadiusz (Nowa Sól)

6 – Daniel (Zielona Góra)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

3 – Jacek B. (Zielona Góra)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku