°C

Stelmet nie zagra w Eurocupie

fot. Jacek Białogłowy
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra nie przyjął zaproszenia do Eurocupu 2020/21. Klub został zaproszony do tych rozgrywek przez prowadzącą je Euroligę i do środy miał czas na określenie się. Zdecydował, że nie jest w stanie w dzisiejszej, trudnej sytuacji wynikającej z pandemii, przygotować aplikacji do tych rozgrywek.

Sytuację wyjaśnił nam dziś krótko właściciel klubu Janusz Jasiński:

Stelmet ma wciąż dwa zaproszenia do rozgrywek międzynarodowych – klub chcą widzieć u siebie Basketball Champions League oraz liga VTB. Do BChL musi wysłać odpowiedź do końca maja, a VTB czeka do połowy czerwca.

Wiele wskazuje na to, że klub wybierze ponownie właśnie rosyjską ligę VTB, z którą jest w ciągłym kontakcie. Wedle najnowszych doniesień te rozgrywki – jeśli nie przeszkodzi temu pandemia – rozpoczną się mniej więcej w tym samym okresie, co w zeszłym roku czyli pod koniec września. Takie w każdym razie klub ma sygnały z Moskwy.

Do tego jak wiadomo VTB to też pieniądze za udział w rywalizacji – ich wysokość zależy od wyników klubu, czy liczby widzów i jeszcze kilku innych czynników.

Janusz Jasiński mówi zresztą, że VTB jest najbardziej konkretna w porównaniu z pozostałymi rozgrywkami – przypomnijmy, że Eurocup i BChL ciągle nie zakończyły sezonu 2019/20 i nie wiadomo, czy uda się im to zrobić i kiedy będzie mógł zacząć się nowy sezon.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku