°C

Szpital w Ciborzu zamknięty z powodu podejrzenia koronawirusa!

Fot. Unsplash
 

Służby sanitarne sprawdzają, czy w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu doszło do zarażenia koronawirusem. W tej sprawie badane są dwie osoby, kobieta i mężczyzna, pracujące na co dzień w szpitalu. W placówce wstrzymano planowane przyjęcia, a cały teren został zamknięty na osoby z zewnątrz.

Aleksandra Chmielińska – Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego, podkreśla, że na razie mamy do czynienia z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a nie potwierdzonymi już przypadkami:

Aleksandra Chmielińska – Ciepły zaznacza, że w przypadku potwierdzenia koronawirusa u dwójki pracowników szpitala w Ciborzu, służby sanitarne wprowadzą specjalne procedury przewidziane na wypadek zarażenia pracowników służby zdrowia:

Przypomnijmy, że wczoraj potwierdzono koronawirusa u jednej z pielęgniarek oddziału wewnętrznego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Cały oddział został natychmiast izolowany od reszty lecznicy, a pracownicy i pacjenci objęci nadzorem epidemiologicznym.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku