°C

Kiedy kolejny etap powrotu do kościołów?

fot. www.pixabay.com
 

Mija trzeci tydzień od wprowadzenia diecezjalnego programu duszpasterskiego na czas epidemii. Przewiduje on m.in. trzy etapy stopniowego powrotu wiernych do udziału w życiu liturgicznym Kościoła.

Etap pierwszy, dający szerszą możliwość uczestnictwa we mszach i nabożeństwach, rozpoczął się z początkiem maja. Kolejny – nazwany „zachęta” – ma polegać na zapraszaniu wiernych do coraz aktywniejszego powrotu do kościołów, a trzeci, czyli „odnowa” przewiduje pełne odrodzenie życia liturgicznego po zakończeniu epidemii koronawirusa.

Ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, podkreśla, że wprowadzenie kolejnego etapu tego planu uzależnione będzie od decyzji dotyczących zniesienia kolejnych obostrzeń sanitarnych:

Ks. Andrzej Sapieha przypomina, że wierni, którzy chcą uczestniczyć w niedzielnych mszach św. lub innych nabożeństwach mogą korzystać z transmisji internetowych prowadzonych w czasie epidemii niemal przez wszystkie parafie diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

Kuria Biskupia poleca też transmisje radiowe i telewizyjne.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku