°C

Lubuskie ma zespół ds. przeciwdziałania skutkom suszy

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
 

Władze województwa powołały zespół doradczy ds. przeciwdziałania skutkom suszy w rolnictwie. Tworzą go przedstawiciele organizacji rolniczych, radni województwa oraz urzędnicy zajmujących się m.in. rolnictwem i ochroną środowiska.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszn podkreśla, że powołanie takiego zespołu to odpowiedź władz województwa na pogarszającą się z roku na rok sytuację hydrologiczną w regionie.

Przewodniczącym lubuskiego zespołu ds. przeciwdziałania skutkom suszy w rolnictwie został Stanisław Domasz – Domaszewicz. Jak zaznacza, lista spraw do załatwienia jest bardzo długa:

Zdaniem Stanisława Domasza – Domaszewicza, równie istotną kwestią, jak poprawa małej retencji, jest wykorzystanie terenów zalewowych w dorzeczach lubuskich rzek.

– Mamy ku temu zarówno warunki, jak i odpowiednią infrastrukturę – podkreśla Domaszewicz:

Pierwsze posiedzenie 7-osobowego zespołu ds. przeciwdziałania skutkom suszy w lubuskim rolnictwie zaplanowane jest w przyszłym tygodniu.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku