°C

Lubuskie Trójmiasto – reaktywacja

Lubuskie Trójmiasto
 

Prezydenci Zielonej Góry, Nowej Soli i burmistrz Sulechowa chcą ożywić ideę Lubuskiego trójmiasta. Przypomnijmy, stowarzyszenie trzech samorządów powstało w 2004 roku. Jego celem było zacieśnienie współpracy w zakresie gospodarki i zarządzania, wspólne zabezpieczanie usług komunalnych na rzecz mieszkańców czy wspólnej promocji. Przez ostatnie lata Lubuskie Trójmiasto, jako stowarzyszenie, praktycznie zamarło.

– Nowe otwarcie ma to zmienić. Ma rozpocząć działalność w rozszerzonej formule – informuje Tomasz Rybarczyk, rzecznik urzędu miasta w Sulechowie.

Samorządowcy liczą też na współpracę w dziedzinie edukacji i opieki zdrowotnej. Ważnym celem ma być tez wspólne zabieganie o inwestorów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku