°C

W Trzebiechowie budują przedszkole

fot. UG Trzebiechów
 

W Trzebiechowie budowane jest przedszkole. Znajdzie się tam również miejsce na żłobek, którego w gminie nie było. Budowa jest realizacją zaleceń straży pożarnej, która nie wydała zgody na dalsze funkcjonowanie placówki w zabytkowym pałacu.

– Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani rodzice z naszej gminy będą zadowoleni, że ich pociechy przebywają w funkcjonalnym, nowoczesnym budynku – mówi Izabella Staszak, wójt gminy Trzebiechów.

Piotr Poniedziałek z Kargowej, którego firma buduje przedszkole mówi, że zadanie nie jest trudne i na 17 sierpnia placówka powinna być gotowa.

Wartość inwestycji to 2,3 mln złotych, ale gmina otrzymała z ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, z programu Maluch + dofinansowanie w kwocie 552 tysięcy złotych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku