°C

Kupuj na targu, wspieraj lokalnych producentów!

Fot. A. Steciąg
 

"Wspieraj lubuskich producentów - kupuj lokalnie na targowiskach!" - z takim apelem zwraca się do mieszkańców regionu Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Akcja ma pomóc rolnikom, hodowcom czy pszczelarzom w przetrwaniu kryzysu związanego z epidemią koronawirusa.

– W tym trudnym czasie chcemy ułatwić im dotarcie do klientów, a Lubuszan zachęcić z kolei do porzucenia supermarketów i kupowania u swoich – mówi Jacek Urbański, prezes Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego:

Kolejnym etapem wspierania lokalnych producentów żywności ma być znakowanie ich produktów w sklepach i na targowiskach oraz wystawianie im certyfikatów produktu regionalnego. Jak zaznacza Jacek Urbański, cała procedura zostanie maksymalnie skrócona i uproszczona:

Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek województwa lubuskiego, przypomina, że najwięcej lokalnych produktów można kupić na targowiskach.

– Teraz, w czasie epidemii widać wyraźnie, jak dobrym pomysłem było ich odnawianie w ramach funduszy unijnych – dodaje:

Przypomnijmy, że na ministerialnej liście produktów regionalnych zarejestrowano do tej pory ponad 80 certyfikowanych wyrobów z województwa lubuskiego. Liczba lokalnych producentów, zajmujących się w regionie m.in. produkcją i przetwarzaniem żywności, szacowana jest natomiast na ok. 3,5 tys. osób. 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku