°C

Zapytaj farmaceutę! Powstała specjalna infolinia

fot. Pixabay
 

Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska stworzyła infolinię dla pacjentów, za pośrednictwem której można porozmawiać z farmaceutą bez wychodzenia z domu. Chodzi m.in o rozwianie wątpliwości związanych z przyjmowaniem leków. Specjaliści podpowiedzą, jakie leki czy suplementy można ze sobą łączyć, a które nie wpłyną korzystnie na nasze zdrowie.

Jak mówi prezes Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Daria Wielogórska – Rutka przed pandemią pacjenci często korzystali z porad farmaceutów. – Teraz dłuższa rozmowa jest utrudniona, ze względu na środki ostrożności, ale i czas, jaki pracownicy aptek mają do dyspozycji – dodaje.

Testowo dyżur telefoniczny farmaceutów będzie praktykowany dwa razy w tygodniu. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, liczba godzin pracy specjalistów zostanie zwiększona.

W czasie pandemii wzrosła także ilość kupowanych leków i suplementów diety. W marcu zanotowano ponad 35 procentowy wzrost. Takie dane prezentuje także Główny Urząd Statystyczny. Daria Wielogórska- Rutka mówi, że rzeczywiście bardzo duży wzrost był widoczny na początku pandemii, kiedy pacjenci kupowali leki na zapas.

Specjalistka prosi pacjentów by uważnie czytać etykiety. – Jest zasadnicza róznica między lekiem, a suplementem diety – dodaje.

Aby skorzystać z bezpłatnej porady farmaceuty wystarczy zadzwonić w określonych godzinach pod numer telefonu: 884 909 823

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku