°C

Lubuscy żołnierze w walce z COVID-19

Fot. 17WBZ
 

Lubuscy żołnierze wspierają straż graniczną oraz lokalne instytucje w walce z koronawirusem.

Od początku pandemii wojskowi z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza angażują się z w zadania związane z kontrolą granic, wsparciem medyków oraz dezynfekcją pomieszczeń.
Oficer prasowy kpt. Tomasz Kwiatkowski z międzyrzeckiej brygady, mówi, że do tych działań zaangażowanych jest prawie 700 żołnierzy:

Tomasz Kwiatkowi, dodaje, że mundurowi przeszli najpierw specjalne szkolenia, które miały usprawnić ich współpracę z placówkami medycznymi:

Żołnierze Wielkopolskiej Brygady we wtorek uczestniczyli również w profilaktycznej dezynfekcji pomieszczeń szkoły w Łęknicy, które w trakcie pandemii wykorzystywali wojskowi z 34. Brygady Kawalerii Pancernej w trakcie realizacji zadań związanych ze wsparciem Straży Granicznej.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku