°C

Koronawirus w Europie i gospodarcze spustoszenie [GRAFIKA]

Fot. Envato
 

Opiewający na 500 mld euro plan odrodzenia gospodarczego UE, którego utworzenie zaproponowali prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel, pozwoli Europie wyjść z kryzysu i ją umocnić - ocenił minister finansów Niemiec Olaf Scholz.

Merkel i Macron podkreślali przedstawiając propozycję, że pół biliona euro należy przeznaczyć na wydatki budżetowe dla krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, która sparaliżowała działalność gospodarczą w ramach jednolitego rynku UE. Jak dowodzili, wsparcie powinno polegać na grantach, a nie pożyczkach.

Koronawirus w Europie i gospodarcze spustoszenie [GRAFIKA] Radio Zachód

Tymczasem z badań Centrum Europejskich Badań Ekonomicznych (ZEW) wynika, że dopiero w 2022 roku w Niemczech uda się powrócić do poziomu produkcji z 2019 r. szef ZEW Achim Wambach wskazał, że pozytywne nastawienie niemieckich przedsiębiorców i optymizm względem perspektyw rozwoju wzrosło w maju z rekordowo niskiego wskaźnika 28,2 w kwietniu do 51 obecnie.

Koronawirus w Europie i gospodarcze spustoszenie [GRAFIKA] Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku