°C

Koronawirus w Europie i gospodarcze spustoszenie [GRAFIKA]

Fot. Envato
 

Opiewający na 500 mld euro plan odrodzenia gospodarczego UE, którego utworzenie zaproponowali prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel, pozwoli Europie wyjść z kryzysu i ją umocnić - ocenił minister finansów Niemiec Olaf Scholz.

Merkel i Macron podkreślali przedstawiając propozycję, że pół biliona euro należy przeznaczyć na wydatki budżetowe dla krajów najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, która sparaliżowała działalność gospodarczą w ramach jednolitego rynku UE. Jak dowodzili, wsparcie powinno polegać na grantach, a nie pożyczkach.

igrafika 20200520 07a noresize Polskie Radio Zachód 26 maja 2020

Tymczasem z badań Centrum Europejskich Badań Ekonomicznych (ZEW) wynika, że dopiero w 2022 roku w Niemczech uda się powrócić do poziomu produkcji z 2019 r. szef ZEW Achim Wambach wskazał, że pozytywne nastawienie niemieckich przedsiębiorców i optymizm względem perspektyw rozwoju wzrosło w maju z rekordowo niskiego wskaźnika 28,2 w kwietniu do 51 obecnie.

igrafika 20200520 07b noresize Polskie Radio Zachód 26 maja 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku