°C

Jest nowa data 49. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie!

www.llf.pl
 

Odbywający się co roku na początku lata najstarszy festiwal filmowy w Polsce odbędzie się w tym roku na przełomie sierpnia i września.

Przyczyną decyzji o przełożeniu łagowskiego festiwalu na później jest, oczywiście, trwająca wciąż epidemia koronawirusa.

– Nie chcieliśmy odwoływać tegorocznej imprezy, więc wybraliśmy zmianę daty. Podobnie zresztą zrobili organizatorzy wielu innych, zaplanowanych na ten czas festiwali – mówi Andrzej Kawala, dyrektor Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie:

Andrzej Kawala podkreśla, że także zamknięcie granic – wprowadzone po wybuchu epidemii koronawirusa – miało istotny wpływ na decyzję o zmianie daty tegorocznego Lubuskiego Lata Filmowego. Jak zaznacza, w pierwotnym terminie wielu festiwalowych gości z Węgier, Czech, Słowacji, Litwy czy Ukrainy nie mogłoby po prostu dotrzeć do Łagowa:

Zdaniem Andrzeja Kawali, przesunięcie tegorocznej edycji Lubuskiego Lata Filmowego na wrzesień ma też i dobre strony:

Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie to najstarszy tego typu festiwal w Polsce, organizowany już od ponad 50 lat. W przeszłości, impreza była trzykrotnie odwoływana – w 1982 i 1983 roku z powodu stanu wojennego i 10 lat temu z powodu braku dofinansowania ze strony samorządu województwa. W tym roku, po raz pierwszy w historii, festiwal odbędzie się pod koniec lata, czyli od 30 sierpnia do 6 września.

Więcej informacji na ten temat na www.llf.pl

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku