°C

Ziobro: Wolność słowa to dla polityków PO tylko frazesy

Fot. PAP/Mateusz Marek
 

Wolność słowa i prawo do innego punktu widzenia to tylko frazesy używane przez polityków Platformy Obywatelskiej - powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że media publiczne pokazują nieudolność prezydentury Rafała Trzaskowskiego.

Prezydent Warszawy zapowiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej daleko idące zmiany w TVP, m.in. likwidację całodobowego kanału informacyjnego TVP Info oraz głównego programu informacyjnego TVP1 – „Wiadomości”. Później, gdy odczytane zostały pytania od dziennikarzy TVP Info, dotyczące jego niespełnionych dotąd obietnic z kampanii samorządowej, Trzaskowski zareagował: „Spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało”. Słowa te wywołały kontrowersje. Szef „Wiadomości” Jarosław Olechowski zarzucił Trzaskowskiemu, że zapowiada represje polityczne wobec dziennikarzy.

Ziobro pytany w Polskim Radiu 24 o te zapowiedzi powiedział, że Platforma Obywatelska chciałaby stworzyć monopol w mediach. „Wolność słowa, prawo do innego punktu widzenia to tylko frazesy używane przez polityków Platformy na użytek ich demagogii. W rzeczywistości im chodzi o takie media, które będą realizować wyłącznie ich interesy i przedstawiać ich punkt widzenia; atakować w sposób bezwzględny przeciwników PO i Trzaskowskiego, ukrywać fakty niewygodne dla Platformy” – dodał minister.

Jego zdaniem dzisiejsze media publiczne pokazują zdarzenia, których politycy PO nie chcieliby oglądać. Podkreślił, że media publiczne pokazują nieudolność prezydentury Rafała Trzaskowskiego. W tym kontekście Ziobro przypomniał awarię oczyszczalni „Czajka” w Warszawie.

W ocenie ministra w ramach rewolucji obyczajowej Trzaskowski zapowiada „narzucanie pewnych światopoglądowych idei młodym ludziom związanych z życiem seksualnym”. „To jest demoralizacja i buzi to mój zdecydowany sprzeciw” – oświadczył Ziobro.

Dodał, że właśnie to pokazują media publiczne i budzi to – jego zdaniem – złość Trzaskowskiego.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku