°C

BWA tworzy interaktywną mapę sztuki w Zielonej Górze

fot. logo BWA Zielona Góra
 

Zielonogórskie BWA tworzy interaktywną mapę sztuki w mieście. Projekt otrzymał właśnie 43 tys. złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu powstanie swego rodzaju przewodnik po zabytkach, budynkach czy miejscach związanych np. z zielonogórskimi artystami.

Jak zaznacza Wojciech Kozłowski, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, spacerując po mieście można się natknąć na wiele dzieł sztuki, obok których większość z nas przechodzi obojętnie.

– Tworząc tą mapę chcieliśmy więc m.in. przypomnieć, że powstały one dzięki artystom, którzy żyli lub gościli w tym mieście na przestrzeni lat – dodaje:

Zdaniem Wojciecha Kozłowskiego, interaktywny charakter tworzonej przez BWA mapy pozwoli w ciekawy sposób na docieranie do wielu różnych miejsc, postaci i historii związanych ze współczesną historią sztuki w Zielonej Górze:

Interaktywna mapa sztuki w Zielonej Górze ma być gotowa na początku października.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku