°C

Muzyka w zabytkowym kompleksie zabrzmi pół roku później

Fot. Jan Mazur
 

Na pewno nie we wrześniu tego roku, ale prawdopodobnie w lutym przyszłego roku żagańska szkoła muzyczna przeniesie się do zabytkowego kompleksu po szpitalu św. Doroty. Plany i szybsze dokończenie wielomilionowej inwestycji pokrzyżowała epidemia.

Położony nad Bobrem kompleks neogotyckich budynków wraz z kościołem św. Krzyża powstał w połowie XIX wieku z inicjatywy księżnej Doroty Talleyrand.

Funkcję szpitala przestał pełnić całkiem niedawno, a w 2006 r. obiekty przeszły w ręce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Tu ma przenieść się szkoła muzyczna I i II stopnia – mówi jej dyrektor Hubert Dziedzic. Remont obiektu trwa ósmy rok i ma się już ku końcowi, jednak:

Dyrektor chce również zakupić część instrumentów.

Inwestycja to blisko 30 milionów złotych. To nie tylko kompleksowy remont kilku budynków z budową łącznika między nimi, z salą koncertową, ale przede wszystkim liczne prace konserwatorskie i wyposażenie obiektów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku